Enter your keyword

post

Sorbonne Üniversitesi Bölümleri

Fransa’da üniversite öğrenimi denilince çoğunlukla ilk akla gelen kurum olan Sorbonne’un kökleri Ortaçağ’a kadar kadar uzanıyor. 13. yüzyıl ortalarında kurulan Sorbonne Koleji, 1885’te modern bir üniversiteye dönüştü. Mayıs 1968’deki öğrenci hareketlerini takiben Sorbonne Üniversitesi, Paris Akademisi olarak yeniden yapılandırıldı ve 13 özerk üniversiteye bölündü.

Günümüzde Sorbonne kurumsal ismini  : Paris-I Panthéon Sorbonne, Paris-III Sorbonne Nouvelle ve son olarak da Pierre Marie Curie Üniversitesi ve Paris IV Üniversitelerinin birleşimi ile oluşturulan “Université de Sorbonne” taşımaktadırlar.

Paris’in kalbindeki birçok kampüs ve araştırma birimleriyle Sorbonne, tüm dünyada yüksek saygınlığa ve akademik prestije sahiptir. Bu köklü kurum, tıp, mühendislik, sosyal bilimler ve sanat vb gibi tüm dallarda öğrenim programları sunarken dünya çapında akademik işbirlikleri ve öğrenci değişim ağları da kurmuştur. Sorbonne Üniversitesi, 54.000 öğrenci ve 5.600 öğretim üyesi ile Fransa’nın en büyük akademik merkezi olarak ön plana çıkmaktadır. Sorbonne Üniversitesi bölümleri, öğrenim kalitesi ve araştırma olanakları sayesinde uluslararası “Shangai Sıralamasında” dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasında yer bulmuştur.

Fransa Eğitim Merkezi olarak, çok sayıda öğrencimizin Paris Sorbonne Üniversitesi bölümlerinden kabul almalarını sağladık. Ayrıca, öğrencilerimizin bu güzel kentte en konforlu öğrenci rezidanslarında konaklamalarını organize ederken, tüm öğrenimleri süresince uzaktan ders destekleri sunduk. Birçok öğrencimizin yüksek lisansa geçişlerinde, staj süreçlerinde ve diğer kariyer planlamalarında da destek vererek, kapsamlı profesyonel danışmanlık hizmetlerimizle daima yanlarında olduk.

Başarılı olmak için: 

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.