Enter your keyword

saint-nicolas

1998 yılında kurulan ve Paris kentinin iki ayrı bölgesinde yerleşik olan ACCORD dil eğitim kurumları Fransızca ve çeşitli diğer yabancı dil eğitimleri sunmaktadır. Yaz okulu dil eğitimi kursları Paris’in güneyinde Porte de Versailles bölgesinde Saint Nicolas rezidansı kampüsünde düzenlenmektedir. ACCORD dil okulu, tüm yıl boyunca aralarında Fransızlar ve diğer ülke vatandaşları olmak üzere öğrenci ve profesyonellere dil eğitimleri vermektedir. ACCORD eğitim kurumu, bu alandaki uzmanlığı ve birikimi ile günümüze dek birçok farklı ülkeden 40.000 öğrenciye eğitim vermiştir.

ACCORD PARIS

Orta Okul ve Lise Öğrencilerine Yönelik Program Başlangıç
Tarihleri:

Kursa başlama dönemleri 30 Haziran, 14 Temmuz, 28 Temmuz, 11 Ağustos tarihleridir.
Eğitim:
Dersler, Pazartesi Cuma günleri arasında, haftada 15 – 20 saat olarak düzenlenmekte ve maksimum 15 öğrenciden oluşan sınıflarda yapılmaktadır.
Kurs Ücreti:
30 Haziran – 27 Temmuz dönemi için haftalık 990 €;
28 Temmuz – 24 Ağustos dönemi için ise haftalık 870 €’dur.
Konaklama:
Barınma hizmeti St. Nicolas Kampüs Rezidansı’nda sunulmaktadır.
Tüm öğünleri içeren tam pansiyon konaklama kurs ücretine dahildir.
Etkinlikler:
Kampüs, Louvre Müzesi, Eiffel Kulesi, Montmartre ve Notre Dame, VersaillesŞatosu gibi turistik mekanlara gezilerduzenlemekte ve birçok sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetler yapabilme olanağını sunmaktadır.
Fransa’da Üniversite Eğitimi Görecek Öğrencilere Yönelik Kurlar; Yetişkinlere Yönelik İleri Fransızca Kurları Program
Başlangıç Tarihleri:

Kursa başlama dönemleri her hafta başı Pazartesi günleridir.
Eğitim ve Ücret:
Akademik ve Genel Fransızca eğitimini birlikte sunan ACCORD kurumu, özellikle ileri düzey Fransızca öğrenimi amacıyla yoğunlaştırılmış öğrenim programları düzenlemektedir.Fransa veya Frankofon ülkelerde eğitim görmeyi planlayan, ülkemizdeki Fransızca bölümüöğrencilerine ve özellikle Fransız Dili Edebiyatı ve Filoloji bölümündeki öğrencilere ve Fransızca düzeyini mükemelleştirmeyi amaçlayanlara yönelik programlardır. Yoğunlaştırılmış Kur programları en fazla 14 öğrencinin bulunduğu sınıflarda yapılmaktadır ve haftalık ücretleri :
Yoğunlaştırılmış Haftada 20 Saatlik A Kategori Kurs için : haftalık 300 €
Yoğunlaştırılmış Haftada 23 Saatlik B Kategori Kurs için : haftalık 320 €
Yoğunlaştırılmış Haftada 26 Saatlik C Kategori Kurs için : haftalık 340 €
Yoğunlaştırılmış Haftada 29 Saatlik D Kategori Kurs için : haftalık 360 €
Konaklama:

Barınma konusunda bir çok opsiyon mevcuttur : aile yanı, tek kişilik oda, bir veya birden çok öğrenci ile paylaşılan studio daireler, CitéUnversitaire öğrenci yurdu,Paris’in merkezindeki Quartier Latin bölgesindeki rezidansta konaklama vb. içeren alternatifler çok çeşitli fiyat aralıklarında bulunmaktadır.
Etkinlikler:
Louvreve D’Orsay Müzeleri, Eiffel Kulesi, Notre Dame Katedrali, Luxembourg Parkı, VersaillesŞatosu, Montmartre Tepesi gibi turistik mekânların tam merkezinde bulunan ACCORD bu alanda kültürel ve sanatsal faaliyetlere katılabilmeniz için eşsiz olanaklar sunmaktadır.

BRILLANMONT

brillantmont

1882 yılında kurulmuş olan, EcoleInternationaleBrillanmont, İsviçre’de Lausanne kentinin merkezinde bulunmakta ve Cenevre kentine 40 dakika uzaklıktadır. Brillanmont, eğitim kalitesiyle Dünya çapında haklı bir ün ve bir prestij kazanmıştır. Yaz Okulu 11-17 yaş arası çocuk ve genç öğrencileri kabul etmektedir.Brillanmont’nun düzenlediği yaz kurslarına çeşitli ülkelerden katılan öğrenciler, Fransızca ve İngilizce öğrenmenin yanı sıra, Lausanne ve Cenevre Gölü bölgelerinde spor ve doğa yürüyüşleri ve benzer birçok etkinliği gerçekleştirerek; böylesine güzel bir doğal ortamda yabancı dil öğrenmenin ayrıcalığınıyaşamaktadırlar.

Program Başlangıç Tarihleri:
Kursa başlama ve ayrılış dönemleri 6 Temmuz – 17 Ağustos arası Cumartesi günleri gerçekleşmektedir.
Eğitim:
Öğrenciler 11-17 yaş grubundan oluşmaktadırlar.
Haftada 15 saat yoğun Fransızca öğrenimi görmektedirler.
Sınıflarda maksimum 15 öğrenci öğrenim görmektedir.
Öğrenciler, kurs sonunda başarılarını kanıtlayan bir sertifika almaktadırlar.
Ücret:
Haftalık kurs ücreti 1432 Euro’dur.
Konaklama:
Öğrenciler, tek kişilik, 2 ve 3 kişilik odalarda kalmaktadırlar.
Tüm öğünleri içeren tam pansiyon konaklama kurs ücretine dahildir.
Etkinlikler:
Brillanmont’nun düzenlediği yaz kurslarına çeşitli ülkelerden katılan öğrenciler, yabancı dil öğrenmenin yanı sıra, Lausanne ve Cenevre Gölü bölgelerinde spor ve doğa yürüyüşleri ve benzer birçok etkinliği gerçekleştirecekler ve İsviçre’nin Franısz Kanton Bölgesi’nin birçok tarihi ve tursitik mekanını ziyaret edeceklerdir.

CIVILISATION FRANÇAISE - SORBONNE

banner4

Fransızca dil seviyenizi ilerletmeyi düşünüyorsanız, Dünya çapında prestije sahip Sorbonne Üniversitesi’nin ayrıcalığını yaşayarakbu olanağa kavuşabilirsiniz. Dünya’nın ve Fransa’nın en köklü eğitim kurumlarından biri olan ve haklı bir itibara sahip Sorbonne Üniversitesi, Robert de Sorbon Vakfı’nın düzenlediği “CivilisationFrançaise” kurlarına ev sahipliği yapıyor. Bu kurslara katılarak, Fransızca düzeyinizi mükemmelleştirebilir, eğitim ve profesyonel kariyerinize çok değerli bir katkıda bulunabilirsiniz. Eğitimde mükemmellik etiketi “Qualité FLE” belgesini taşıyan “SorbonneCivilisationFrançaise” Fransızca kursu, sizlere hem dil eğitiminin her boyutunda en üstün kaliteyi sunarken, Paris’in göbeğinde SorbonneÜniverstesi’nin akademik ve kültürel atmosferini yaşamınızı da sağlıyor.

Program Başlangıç Tarihleri:
Kursa başlama dönemleri 7 Temmuz, 21 Temmuz, 4 Ağustos tarihleridir.
Eğitim:
Dersler haftada 20 saat olarak düzenlenmekte ve maksimum 15 öğrenciden oluşan sınıflarda yapılmaktadır. Programa en az iki haftalık kayıt yaptırmak gerekmektedir.Sorbonne Üniversitesi’nin kurucusu Robert de Sorbon Vakfı tarafından himaye edilen CivilisationFrançaise Programı, eşişiz bir atmosferde ve Fransa’nın en yetkin dil uzmanı eğitimcileri tarafından gerçekleştirilmektedir.
Ücret:
Temmuzdönemi için haftalık 960 €;
Ağustos dönemi için ise haftalık 900 €’dur.
Bu ücretlere ek olarak kayıt ücreti 95 € alınmaktadır.
Konaklama:Barınma hizmeti kampüs içerisinde kız ve erkek öğrenciler ayrı ayrı olarak kalmakta ve öğrenciler ikili veya üçlü olarak odalarını paylaşmaktadırlar.
Tüm öğünleri içeren tam pansiyon konaklama kurs ücretine dahildir.
Etkinlikler:Paris’in merkezinde bulunan kampüsü sayesinde bireysel veya rehberler eşliğinde Paris bölgesindeki birçok tarihi ve tursitikmekanları ziyaret etme imkanları bulunmaktadır.

EXCELLENCIA

banner6

ExcellenciaUluslararası Dil ve Spor Merkezi, Paris’teki havaalanlarına bir saat uzaklıkta olup, tarihi, kültürü mutfak sanatlarıyla Fransa’nın en çok turist çeken bölgelerinden biri olan Champagne bölgesinin merkezinde yer almaktadır. Tüm yıl boyunca her yaş grubundan kişilere ve öğrencilere açık olan Fransızca dil kurları, yaz döneminde 7 – 18 yaş grubu çocuk ve gençlere yönelik olarak gerçekleştirilmektedir.

Program Başlangıç Tarihleri:
Excellencia kurumunun 2013 yılı yaz kursları 5 ayrı dönemde başlamaktadır. 

1. Dönem: 2-15 Haziran
2. Dönem: 16-29 Haziran
3. Dönem: 30 Haziran-20 Temmuz
4. Dönem: 21 Temmuz-10 Ağustos
5. Dönem: 11 Ağustos-24 Ağustos
Ücret:
1.,2.,5. Dönemler iki hafta sürmektedir ve ücreti 2400 €’dur.
3. ve 4. Dönemler üç hafta sürmektedirve ücreti 3400 €’dur.
Eğitim:
7-18 yaş grubu öğrenci ve gençler katılabilmektedir.
Sınıflarda maksimum 12 öğrenci öğrenim görmektedir.
Öğrenciler, kurs sonunda başarılarını kanıtlayan bir sertifika almaktadırlar.
Konaklama:
Kız ve erkek öğrenciler ayrı binalarda, yaşları ve geldikleri ülkelere göre en fazla 4 kişilik odalarda kalmaktadırlar.
Tüm öğünleri içeren tam pansiyon konaklama kurs ücretine dahildir.
Etkinlikler:
Öğrenciler, birçok sportif ve kültürel faaliyetler imkanlarından yararlanmakta ve gezilere katılmaktadırlar.

French in Normandy& Accent Français

banner8

1992 yılından beri French in Normandy organizasyonu her düzeydeki öğrenciye yönelik Fransızca dil kursları düzenlemektedir. Fransız hükümeti ve Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen ve üstün kalite belgesine sahip French in Normandy, Rouen kentinin merkezinde JardindesPlantes bölgesine ve St. Sever Alış Merkezi’ne 12 dakika uzaklık yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır.
Accent Français dil kursları, Fransa’nın güneyinde LanguedocRoussillon bölgesinde, son derece dinamik, kendine has kültürel bir atmosferi bulunan, öğrenci kenti olarak anılan Montpellier kentetinde düzenlenmektedir. Accent Français, Fransızca dil kursları, eğitim kalitesi ve uzman eğitmen kadrosu sayesinde Fransız Yüksek Öğretim Bakanlığı tarafından resmi olarak desteklenmektedir.
Bu iki kurumun ortaklaşa düzenlemiş olduğu “2 French Cities” Fransızca Eğitim Programı,Fransa’nın Kuzeyi ve Güneyindeki iki ayrı kentte gerçekleştirilmektedir. Bu özelliği ile Yaz okulları içerisinde oldukça ilginç ve özgün bir alternatifi oluşturmaktadır.

“2 French Cities”

Program Başlangıç Tarihleri:
Kursa her hafta başı Pazartesi günü başlanabilir. Program 4 hafta sürmektedir.
Eğitim:
Dil eğitimi haftada 20 saat olarak verilmektedir. Öğrenciler dil eğitimlerine Kuzey Fransa’nın Normandiya bölgesinde Rouen kentinde başlamakta ve Güney Fransa’nın LanguedocRoussillon bölgesindeki Montpellier kentinde sürdürmektedirler. Bu programı son derece ilginç ve çekici kılan Fransa’nın iki ayrı bölgesinde eğitim görme imkanı, öğrencilerimizin Fransızcalarını geliştirmelerinin yanında Fransa’yı ve Fransız kültürünü en yakından tanımalarına olanak sağlamaktadır.
Ücret:
Dört haftalık kurs ücreti 1824 Euro’dur.
Konaklama:
Öğrencilerinaile yanı yarım pansiyon olarak konaklamaları program ücretine dahildir.
Etkinlikler:Eğitim sürecinin başladığı Rouen’dan hareket edilen rehberler eşliğindeki gezilerde Normandiya bölgesinin en ünlüturistik mekanları : St. Michel Tepesi, ClaudeMonet’nin evi Giverny Bahçeleri, Lisieux Bazilikası, Bayeux Halı Dokumaları, Dünyaca ünlü Honfleur Limanı ve II. Dünya Savaşına son veren Normandiya Çıkartması Sahilleri gezilecektir.
Programın ikinci ayağını oluşturan Montpellier kentindeki eğitim sürecinde ise, Montpellier, Nimes veMarsilya kentleri, Carcassonne Bölgesi ve Surları, Saint Guilhem ve Roquefort bölgesi (peynir tadım etkinliğiyle birlikte) gezilerek, Güney Fransa’nın en önemli turistik mekanları ziyaret edilecektir.