Enter your keyword

post

Fransa Yüksek Lisans

Entelektüel ve yaratıcı arayışlar her zaman Fransız toplumunun dokusunun bir parçası olmuştur.

Fransız yüksek öğrenim sisteminin mükemmellik geleneğiyle tanınması şaşırtıcı değildir. Fransa, dünyanın en çok Nobel ödülü alan 4. ülkesi olmakla ve kıta Avrupası’ndaki en fazla uluslararası öğrenciye sahip şehri (Paris) ile övünmektedir.

Fransız üniversiteleri aynı zamanda iyi bir şekilde finanse edilmektedir çünkü hükümetler, ülkelerinin yüksek eğitimin kalitesine büyük yatırım yapmaktadır. Bu da, Fransa’daki öğrenim ücretlerine yansımış ve Fransa’daki yüksek lisans eğitimini, Avrupa’nın en uygun fiyatlı eğitimlerinden birisi yapmıştır.

Fransa’da yüksek lisans fırsatları

Descartes, Laplace ve Monet gibi çeşitli ve etkili düşünürlerin doğduğu yer olan Fransa, üniversitelerinin gücünden kaynaklanan gururlu bir akademik geleneğe sahiptir. Fransa’nın uluslararası öğrenciler için popüler bir ülke olmasının birçok nedeni var – 245 binin üzerinde öğrenci geçen sene burada okumayı seçti – bunlar sadece birkaç tanesi:

Uygun Maliyet – Düşük öğrenim ücretleri, Fransa’nın dünyadaki en erişilebilir yüksek öğretim sektörlerinden birine sahip olduğu anlamına gelir. Dahası, ücretler (devlet üniversitelerinde yıllık 243 Euro) şu anda dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler için geçerlidir – diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi sadece AB vatandaşları için değil. Bununla birlikte, AB vatandaşı olmayanların öğrenim ücretlerinin 2019-20’de artması beklenmektedir.

Dil – Fransa, yeni bir dil öğrenmek (veya mevcut Fransızcanızı tazelemek için)için harika bir fırsat sunar.

Eşsiz yükseköğretim sistemi – Fransız yüksek öğretimi, çok daha büyük üniversite ağlarında daha küçük kurumlardan oluşması nedeniyle olağandışıdır. Bu, kurumların ortak kaynaklarından faydalanırken, aynı zamanda son derece uzmanlaşmış olabilecekleri anlamına gelir.

Tarihi üniversiteler – Fransa, dünyanın en eski üniversitelerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır – özellikle, 1160 yılından bu yana açık çeşitli şekillerde var olan Paris Üniversitesi.

Başarılı olmak için:

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.